List vlastníctva online

 

Kataster portál je stránka, na ktorej sa môžete dostať k rôznym užitočný informáciám. Nás bude zaujímať hlavne to, ako si z katasterportálu stiahnuť list vlastníctva. Takýto list vlastníctva nemôžete síce využiť ako prílohu k žiadostiam na stavebný úrad či pozemkový úrad, ale ako príloha k žiadostiam na vodárne, elektrárne či plynárne bude postačovať.

Do prehliadača zadajte adresu www.katasterportal.sk . Po načítaní stránky kliknite v ľavom menu na Parcela.

Otvorí sa vám formulár „Výhľadavanie podľa čísla parcely“. Vo formulári vyplnte všetky polia.

A. Rolovacie polia označulúce polohu. Vyberte postupne v poradi Kraj -> Okres -> Obec -> Katastrálne územie. Katastrálne územie sa môže líšiť od obce. Napríklad obec Čítaj viac >>>

Katastrálna mapa online

V nasledujúcom článku sa dozviete ako z  katasterportálu  jednoducho vytiahnuť katastrálnu mapu. Takúto katastrálnu mapu nemôžete síce využiť ako prílohu k žiadostiam na stavebný úrad či pozemkový úrad, ale ako príloha k žiadostiam na vodárne, elektrárne či plynárne bude postačovať.

Aby ste sa dostali ku katastrálnej mape budete musieť použiť  internetový prehliadač Internet Explorer. Predpokladám, že ho nepoužívate a možno ani neviete kde ho máte hľadať. Najjednoduchšie ho nájdete cez vyhľadávacie pole vo Windowse. Do prehliadača „Internet Explorer“ zadajte adresu www.katasterportal.sk . Po načítaní stránky kliknite v ľavom menu na Parcela.

Otvorí sa vám formulár „Výhľadavanie podľa Čítaj viac >>>