List vlastníctva online

 

Katasterportál je stránka, na ktorej sa môžete dostať k rôznym užitočný informáciám. Nás bude zaujímať hlavne to, ako si z katasterportálu stiahnuť list vlastníctva. Takýto list vlastníctva nemôžete síce využiť ako prílohu k žiadostiam na stavebný úrad či pozemkový úrad, ale ako príloha k žiadostiam na vodárne, elektrárne či plynárne bude postačovať.

Do prehliadača zadajte adresu www.katasterportal.sk . Po načítaní stránky kliknite v ľavom menu na Parcela.

Otvorí sa vám formulár „Výhľadavanie podľa čísla parcely“. Vo formulári vyplnte všetky polia.

A. Rolovacie polia označulúce polohu. Vyberte postupne v poradi Kraj -> Okres -> Obec -> Katastrálne územie. Katastrálne územie sa môže líšiť od obce. Napríklad obec -> Žilina a katastrálne územie -> Považský Chlmec.

B. Typ parcely. Stavebné povolenie sa dá vybavovať len na parcelach v registri C, preto zadajte parcela C. Ak sa váša parcela nachádza v registri E, budete musieť parcelu preniesť do registra C. O tom si viac povieme v inom článku. Pravdaže aj list vlasníctva a mapa parcely v registri E sa dá na katasterportály zobraziť.

C. Čislo parcely. Zadajte číslo parcely. Niektore čísla parcely môžu obsahovať aj lomítko, to nezádavavate, ale číslo za lomítkom píšete do druhej bunky.

D. Overenie kódu. Opíš znaky z overovacieho kódu výšie.

E. Vyhľadať. Klikni na tlačítko vyhľadať.

Po kliknutí na pole vyhľadať sa nám zobrazí detail parcely. Kliknite na číslo listu vlastníctva.
Po kliknutí na číslo listu vlastníctva sa zobrazí nasledovný detail. Kliknite na tlačidlo „Vytvoriť zostavu“ a výpis z listu vlastníctva bude zaradený do vašich zostav.
  1. Počkajte kým sa stav v tabuľke zostáv zmení na „Vytvorená“
  2. Kliknite na dátum a čas.
Po kliknutí na dátum a čas sa zobrazí v spodnej časti lišta pýtajúca sa či chcete otvoriť alebo uložiť súbor (list vlastníctva v PDF formáte). Vyberte čo chcete urobiť.

Takto si môžete jednoducho stiahnuť list vlastníctva v PDF formáte. Ak potrebujete stiahnuť aj katastrálnu mapu, pokračujte na článok „Katastrálna mapa online“

0 komentárov

Odoslať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.