Slovak Telekom, vyjadrenie o existencií telekomunikačných zariadení

Vyjadrenie o existencií telekomunikačných zariadení vo vlastníctve spoločnosti Slovak Telekom získate veľmi jednoducho. Stačí vyplniť formulár na webovej stránke https://www.telekom.sk/vyjadrenia/ zvoliť spôsob platby a formulár odoslať. Následne vám poštou, alebo na email príde vyjadrenie. Poďme sa ale na to pozrieť podrobnejšie.

Po navštívení stránky https://www.telekom.sk/vyjadrenia/ kliknite na položku žiadosť o vydanie vyjadrenia. Otvorí sa vám nasledujúci formulár.

Vyplňte všetky potrebné identifikačné údaje a kliknite na tlačítko pokračovať. Následne sa otvorí formulár dôvod žiadosti.

Vyberte dôvod. Ja zväčša pri rodinných domoch vyberám možnosť zlúčené územné a stavebné konanie. Aj v prípadoch, kedy konania nebudú zlúčené. Ušetríte tak peniaze. Ak by ste totižto zvolili rozhodnutie o umiestnení stavby, mohli by na stavebnom úrade od vás požadovať pri podaní žiadosti na stavebné povolenie nové vyjadrenie! Vyplňte ostatné požadované polia formulára (účel stavby, názov stavby, parcelné číslo a výška budovy). Prílohu nemusíte prikladať! Potom kliknite opäť na tlačítko pokračovať.

  Následne zadajte obec (1), katastrálne územie (2) a číslo parcely (3) vo formulári zákres záujmového územia. Následne kliknite na ikonku nakresliť záujmové územie (4) a vykreslite pomocou myši parcelu na ktorej idete stavať. Vybraté územie môže byť aj o niečo väčšie ako samotná parcela. Kresbu ukončíte ikonkou dokončenie kresby(5). Výber územia môže vyzerať následovne.

   Kliknite na pokračovať a prejdite na forma a spôsob doručenia.

    Odporúčam zaškrtnúť elektronický a zadať email. Elektronické vyjadrenie je lacnejšie a máte ho do pár minút (aj keď na stránke píšu 15 dní spravidla to trvá len pár minút!). DGN formát nepožadujte a kliknite na pokračovať.

    Následne budete voliť spôsob platby. Pri elektronickom doručení ponechajte SMS a pokračujte ďalej na rekapituláciu. Ak si v rekapitulácií všimnete, že ste zadali niektoré údaje nesprávne kľudne sa vráťte späť a opravte ich. Potom už len formulár odošlite a počkajte na mail. Najskôr vám príde informácia o podaní žiadosti s tým, že bude vybavená do 15 dní. Ako som písal vyššie, nebudete musieť tak dlho čakať, bude to trvať tak do 10 minút. Na email vám príde druhá správa s pokynmi na zaplatenie. Zaplaťte cez SMS a bude vám sprístupnené vyjadrenie na stránke Telekomu. Vyjadrenie si hneď stiahnite a prípadne aj vytlačte, časom vám bude prístup k vyjadreniu zrušený!

    Viac o stavebnom povolení sa dočítate v článku „Ako vybaviť stavebné povolenie“.

     4 komentáre

     1. Blaho Dušan

      Zaplatil som 13,90€ a nedá sa vybrať vyjadrenie č.obj.6611903820

      Odpovedať
      • Peter Határ - Administrátor

       Dobrý deň pán Dušan,
       vyjadrenie vyzdvihnete na stránke https://www.telekom.sk/vyjadrenia/layout/layout1.aspx
       Ak sa vám vyjadrenie nedá stiahnuť, skúste kontaktovať podporu Telekomu.
       Napíšte prosím či sa vám podarilo problém vyriešiť.
       S pozdravom Ing. Peter Határ

       Odpovedať
     2. Ondrej

      Dobrý deň, zaplatil som 13,90€ a vyjadrenie mi prišlo s chybou v body katastrálneho územia, kde prišlo k zámene údaju zo strany telekomu. Neviem sa s nimi skontaktovať. Budem musieť vytvoriť nové a zaplatiť znovu? Ďakujem

      Odpovedať
      • hatarsro@gmail.com

       Dobrý deň Ondrej,

       s takouto situáciou som sa ešte nestretol, vyjadrenie by sa malo dať reklamovať. Ak sa neviete s Telekomom spojiť, skúste zájsť osobne na klientske centrum a tam vyjadrenie reklamujte.

       S pozdravom Ing. Peter Határ

       Odpovedať

     Odoslať komentár

     Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

     Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.